Ana Sayfa Sağlık 11 Ocak 2023 1 Görüntüleme

İleri Düzey Mikro Cerrahi Kursu Düzenlendi

İş güvenliği riski yüksek alanlarda çalışanlar ile emniyet ve ordu mensuplarına mümkün kaza ve travmalarda büyük dayanak sunacak mikro cerrahi alanındaki gelişmeler hami sıhhat açısından büyük kıymet taşıyor.

Dünyanın sayılı merkezlerinde yıllardır yapılan ve Türkiye’de birinci kere düzenlenen 1. İleri Mikro Cerrahi Kursu, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesinin mesken sahipliğinde düzenlendi. Büyük bir laboratuvar ortamına dönüştürülen konferans salonu içinde, Ülkemizin yetiştirdiği El Mikro cerrahi alanında uzman olan Prof. Dr. Bülent Özçelik’in idaresinde 7 kişilik Plastik cerrahi ve ortopedi doktorunun eğitim aldığı 40 saatlik bu çok özel kurs programı, yakın gelecek için umut vadediyor.

Türkiye’de Birinci Sefer Düzenlenen İleri Düzey Mikro Cerrahi Kursu İle Tabiplerimiz Dünya Standartlarında

Öyle ki; iş yahut toplumsal hayatta rastgele kaza sebebiyle uzvunu kaybeden şahıslar kadar, emniyet ve ordu mensubu gazilerin de yüzünü güldürecek uygulamaların ve operasyonal süreçlerin teorik ve pratik çalışmaları 5 gün boyunca devam edecek.

Huzursuz Bacak Sendromu Tesirleri Nasıl Geçer ?

Kursun Eğitim Lideri Prof. Dr. Bülent Özçelik uzun yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan ve geçmiş yıllarda Türk tabiplerinin de oraya giderek eğitim almak zorunda kaldığı bu kursun, bugün ülkemiz tabiplerince vatanımızda yapılmasının değerli ve pahalı bir gelişme olduğunu vurgularken, ‘Hepimiz bu ülke için çalışıyoruz, savaşta yahut kazada yaşanası muhtemel uzuv travmaları ya da kayıplarına en ileri teknoloji ile müdahale ederek engelli olma halinin ortadan kalkması için elimizden gelenin en güzelini yapmaya hazırız’ diye konuştu.

Türkiye’de Birinci Kere Düzenlenen İleri Düzey Mikro Cerrahi Kursu İle Tabiplerimiz Dünya Standartlarında

Plastik Cerrah ve Ortopedi Uzmanlarının yanı sıra; Genel Cerrahi, Üroloji ve Organ Nakil uzmanlarının da ileri mikro cerrahi eğitimleri alacak olmasının bu uzmanlık alanında Türkiye ‘deki sıhhat hizmetlerine kıymetli değer katacağı vurgulandı. (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

Etiketler:
deneme bonusu veren siteler