Ana Sayfa Spor 16 Ocak 2023 0 Görüntüleme

The Game Plan Çalıştayı gerçekleşti

İSTANBUL (İGFA) – Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Riva Tesisleri’nde yapılan açılış merasimine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz Futbol Federasyonu Lideri Fernando Gomes, Eski UEFA Şampiyonlar Ligi Pazarlama Yöneticisi Stephen Margarito, UEFA İş Geliştirme Müdürü Oleksandr Kucheriavyi, Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ali Koç, TFF Onursal Lideri Şenes Erzik, Eski TFF Liderleri, kulüp liderleri, yöneticiler, teknik yöneticiler, futbolcular, Ulusal Ekip oyuncuları, hakemler, akademisyenler, medya mensupları, sponsor temsilcileri ve KPMG üyeleri katıldı.

Açılış merasiminde bir konuşma yapan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Futbol Federasyonu’nun 100. kuruluş yıl dönümünde, futbol topluluğunun tüm paydaşlarını ‘futbolun geleceğini birlikte yazmaya’ davet ettiklerini belirterek, “Bugün burada Sayın Bakanımızın da teşrifleriyle topluluğumuzun tüm üyeleri bir ortada bulunuyoruz. Böylesine güçlü ve büyük aileyi bir ortada görmek hepimiz ismine memnunluk ve gurur vesilesi. Ne memnun bize. Federasyonumuz; Türk Futboluna rehberlik eden ve gücünü tüm paydaşlarından alan yüz yıllık esaslı bir çınardır. Ana varlık nedeni; her türlü futbol faaliyetlerini ulusal ve milletlerarası alanda teşkilatlandırmak, geliştirmek, ülkemizi futbol konusunda yurt içinde ve yurt dışında temsil etmektir. Temel vazifelerimizin başında; futbol faaliyetleri için plan, program ve gibisi her türlü düzenlemeyi yaparak başarılı sonuçlar alınmasını sağlamak yer alıyor. Bu misyonları muvaffakiyetle sürdürmemizde sizlerin değerli takviyeleri, çalışmaları ve fikirleri her şeyden kıymetli.” dedi.

Göreve geldikleri birinci günden bu yana bir yandan Türk futbolunun sıkıntılarını çözmeye, bir yandan da marka pahasını yükseltmeye çalıştıklarını söz eden Büyükekşi kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hepimiz ismine şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Bu salonda bulunan herkes durmadan, yorulmadan ülke futboluna katkı koymaya çalışıyor. Hepimizin hedefi ortak: Türk futbolunu her manada daha ileriye taşımak. Pekala hepimizin bu gaye için kullandığı yol ve stratejiler ortak mı? İşte tam da bu çalışmayla; bu soruya daima birlikte karşılık ararken yolumuzu da amacımızı de ortak akılla belirleyeceğiz. Bu sayede nerede olduğumuzu ölçebilir, eksiklerimizi kıymetlendirebilir, kolektif bir ilerleme ismine güçlü adımlar atabiliriz. Topluluğumuzda herkesin fikri bizim için çok değerli. Bu nedenle toplantımıza tüm paydaşlarımızı davet ettik. Hz. Mevlana’nın dediği üzere;“Her şey gelip süreksiz ey gönül… Bak, az evvel aldığın nefes bile geldi geçti. Sen baki olana razı ol.” Bu salonda bulunan herkes bir kulübü, bir kurumu, bir derneği, bir camiayı temsil ediyor. Hepimiz gelip geçiyiz. Fakat bıraktığımız yapıtlarla, yaptığımız hoş şeylerle kalıcı olabiliriz.”

Türk futbolunun geleceğini birlikte yazma fikriyle salonda bulunan herkese teşekkür ettiğini ve alkışladığını kaydeden Mehmet Büyükekşi, “Hep birlikte Türk futbolunun stratejisini belirleyerek kısa, orta ve uzun vadeli bir uygulama planı ortaya koyacağız. Bu salonda alt yapımızdan gelen U-15’den U-19’a kadar millilerimiz bulunuyor. Kulüplerimizin alt yapılarından gelen genç futbolcularımız var. Duayenlerimizle birlikte çok kıymetli, genç ve gelecek vadeden hakemlerimiz, antrenörlerimiz ve gözlemcilerimiz de ortamızda. İşte onlar 5 yıl sonra, 10 yıl sonra, dünya arenasında ülkemizi muvaffakiyetle temsil edecek futbol elçilerimiz. Daima birlikte ortaya koyacağımız yol haritası ışığında bu değerlerimizle birlikte, Türk futbolunu bugünkünden de daha düzgün noktalara taşıyacağız.” biçiminde konuştu.

deneme bonusu veren siteler